GALERIE: Výživová poradkyně ukazuje, jak obrovský rozdíl v kaloriích mohou mít zdánlivě stejně vypadající jídla. Tohle musí vidět každý!

Existují různé druhy diet. Na internetu nalezneme nepřeberné množství cizích názvů. Paleo dieta, keto dieta a mnoho dalších způsobů omezení stravování, které končí třeba až u extrémní tekuté diety, která je založena pouze na pití různých šťáv.

Ale opravdu jsou tyto drastické způsoby vhodné? Největší problém všech podobných diet je fakt, že jsou většinou pouze krátkodobé. Tělo dostane šok a po přechodu na normální stravu se velmi rychle dostavuje jo-jo efekt, při kterém mnohdy nabíráme ještě více než jsme měli před zahájením diety.

Výživová poradkyně Paula Norris se na svém Instagramu rozhodla sdílet sérii fotografií zdánlivě stejných zdravých jídel, avšak s dramaticky rozdílným počtem kalorií. Celý háček spočívá ve snížení počtu sacharidů, sýrů či oříšků a nahrazením je větším množstvím zeleniny. Váš talíř tak může pořád zůstat pestrý a naplněný, pouze musíte více přemýšlet nad tím, které suroviny by měly převažovat. A jak sama dodává, mělo být jít o kompletní změnu životního stylu a zdravého stravování, který si osvojíte natolik, že už u něj zůstanete.

Sdílejte článek
Štítky jídelníček nezdravý životní styl jídlo dieta

Přečtěte si také