reklama

reklama

Fotografie z teroristického útoku na Novém Zélandu 1
Autor: profimedia.cz Fotografie z teroristického útoku na Novém Zélandu 1

GALERIE: Youtuber PewDiePie odsoudil brutální útok na mešity na Novém Zélandu! Střelec ho totiž zmínil v živém streamu

Publikováno: 15.03.2019
Youtuber PewDiePie byl nucen reagovat na teroristický útok na Novém Zélandu.

reklama

Touhle dobou už jste nejspíš zaznamenali, že na Novém Zélandu došlo k jednomu z nejhorších teroristických útoků v historii země. Ve městě Christchurch byly napadeny dvě mešity, střelci při tom zabili minimálně 49 lidí a několik desítek dalších skončilo v nemocnici. Pachatelé byli již zatčeni, jejich motivy ale byly až dosud neznámé.

Tedy alespoň do chvíle, než se přišlo na to, že jeden z útočníků vše živě streamoval na svém facebookovém profilu. Video prý začalo příjezdem k mešitě, v autě hrála nahlas hudba, a pak útočník prohlásil: „Pojďme začít. Pamatujte lidi, odebírejte PewDiePie.“

Poté, co se 29letý youtuber dozvěděl o tragické zprávě, reagoval na událost na svém Twitteru:


„Právě jsem zaslechl, co se stalu v Christchurchi na Novém Zélandu. Je mi naprosto zle z toho, že dotyčný zmínil moje jméno. Moje srdce i myšlenky jdou obětem, rodinám a každému, koho tato tragédie postihla.“

Mluvčí Facebooku na Novém Zélandu mezitím uvědomila veřejnost, že útočníkův profil byl již odstraněn ze sítě a firma spolupracuje s úřady, které teď celou věc prošetřují. Policie zároveň žádá veřejnost, aby hlásila veškerý násilný obsah z daného incidentu sdílený online.

Policie zároveň identifikovala hlavního pachatele činu, tím je 28letý Australan Brenton Tarrant, který je považován za pravicového extremistu. Ten podle svých slov bojuje proti vetřelcům, kteří v Evropě páchají kulturní a etnickou genocidu. Jedním z jeho vzorů je tak například i norský terorista Anders Breivik.

reklama