Virály

1. května 2021 23:12

sarka.turcekova@gmail.com

GALERIE: Žena má úplně bílé prsty kvůli vzácné nemoci! Co se jí stalo?

Žena žije s extrémně vzácnou poruchou, která zapříčinila, že její prsty jsou jiné barvy než zbytek jejího těla.

Ruce ženy se rychle staly na internetu virálními poté, co vylíčila, jaké to je žít s extrémně vzácnou poruchou, díky které má bílé prsty na ruce. 23letá Julie O'Mahony sdílela fotku s popiskem: Není to ta nejúžasnější věc, jakou jste kdy viděli?, přičemž napsala, že jde o prsty její matky Moniky. Ta trpí takzvaným Raynaudovým syndromem, vzácnou poruchou krevních cév, která cévy zužuje, když je člověku chladno, nebo je zrovna pod velkou stresovou zátěží. Výsledkem je pak to, že se krev nedokáže dostat na povrch kůže, což znamená, že se postižené oblasti zbarví bíle a modře.

Julie vysvětlila, že kdykoliv je venku zima a její maminka zrovna nemá rukavice, tak její prsty úplně zbělají, a už je necítí. Touto poruchou trpí už asi dvacet let a nejhorší je to vždy v lednu. Někdy na to prý pomáhají rukavice, ale pokud je něco pod dva nebo tři stupně, tak prsty zbělají bez ohledu na to, jestli je oblečené má, nebo ne. Jakmile se však začne do prstů vracet barva, tak má Monika velké bolesti – popisuje to jako bodání špendlíků a jehel. V lepší případě je to jen nepříjemné, v horším případě až velmi bolestivé. Normálně prý trvá zhruba hodinu, než bolest ustane a do prstů se vrátí plný cit.

Příspěvek Julie s fotkou bílých prstů její matky získal přes 32 tisíc lajků a víc než tisíc komentářů, přičemž mnoho uživatelů sociálních sítích tvrdí, že mají přesně tu stejnou poruchu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také