Virály

3. července 2019 17:04

redakce Prima Lajk

GALERIE: Žena šla k zubaři kvůli bolesti zubů. Ukázalo se, že má ve tváři brouka, který požírá její tvář

Když se 42letá Madelein Carelse vydala v Jižní Africe k zubaři se šílenou bolesti zubů, předepsal jí antibiotika. Už o pár dní později ale přišla znovu s tím, že to nepomáhá, bolest se zhoršila a ještě k tomu měla problémy s dýcháním. Na tváři, směrem od tváře po bradu, se jí objevil hrozivý hnědý flek velikosti pěsti. A teprve tehdy lékaři odhalili pravou příčinu jejích bolestí – brouka, který požírá lidské maso! Nemoc, která pohlcuje maso, takzvaná n

Když se 42letá Madelein Carelse vydala v Jižní Africe k zubaři se šílenou bolesti zubů, předepsal jí antibiotika. Už o pár dní později ale přišla znovu s tím, že to nepomáhá, bolest se zhoršila a ještě k tomu měla problémy s dýcháním. Na tváři, směrem od tváře po bradu, se jí objevil hrozivý hnědý flek velikosti pěsti. A teprve tehdy lékaři odhalili pravou příčinu jejích bolestí – brouka, který požírá lidské maso!

Nemoc, která pohlcuje maso, takzvaná nekrotizující fascitida, se může rychle objevit a velmi rychle se rozšíří do celého těla. Tento stav je naštěstí velmi vzácný, v Evropě tím trpí přibližně jeden ze stovky tisíc. Aby lékaři Madelein zachránili, museli ji okamžitě operovat, aby odřízli všechny infikované tkáně. Tak dosáhli toho, že nebudou zasaženy životně důležité orgány. Nyní bude žena potřebovat plastickou operaci, kde jí budou rekonstruovat ty části, kde byla tkáň poškozená.


Přečtěte si také