návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

GALERIE: Žena strávila 17 let focením svého syna tímto originálním způsobem. Poznáte, co je na jejích fotkách tak výjimečného?

Když vám vyrůstá dítě, přejete si občas zastavit čas. Tahle maminka to vyřešila tak, že se rozhodla zdokumentovat dospívání svého syna prostřednictvím jedinečných fotografií. Ty jsou umělecky laděné tak, že jednotlivé fotky do sebe zapadají jako součást jednoho obrovského obrazu.
Vydáno: 02.04.2019
Annie Wang 13
Autor: Annie Wang Annie Wang 13
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Annie Wang je mezinárodně uznávanou fotografkou z Tchaj-wanu. Rozhodla se, že ve svých fotografiích zboří tradiční obraz matky a dítěte a vytvoří něco skutečně jedinečného. Moje strategie v umění je založená na sebe-reprezentaci. „Ve světě matek je většinou vše skryto, nejlepším způsobem, jak promluvit je sebeprezentace. Tak vyjádřím různé části sama sebe. Jako matka a žena jsem se snažila aktivně vytvářet své vlastní já, namísto toho, abych to pasivně nechala na mužském umělci, jak je zde tradiční.“

Podle ní je mateřství dlouhá a komplexní cesta, která není pouze o obětování se a nesobeckosti. „Matka nevytváří pouze život, ale také nepřetržitou a plynulou matici zkušeností mezi matkou a dítětem,“ myslí si Wang. Její série s názvem „Matka jako stvořitel“ je vytvořená tak, že Wang si každý rok vzala jednu fotografii sebe a svého syna a zasadila ji do další. Výsledkem je neuvěřitelný obraz, který se dotkl mnoha srdcí po celém světě. Její osmnáctiletý syn je hrdý a šťastný, že vyrostl s úžasným uměním své matky.

Článek je zařazen v: umění , matka , syn , fotografie , Annie Wang