GALERIE: Žena varuje před hračkou, která zabila jejího psa. Co strašného může vašemu mazlíčkovi udělat?

Ne vždy ve zverimexu najdete hračky, které jsou pro vaše mazlíčky naprosto bezpečné. Tahle vašeho mazlíčka může dokonce zabít.

Chcete udělat svému domácímu mazlíčkovi radost a koupit mu nějakou hračku? Pak pečlivě vybírejte. Na facebookové stránce Vizsla Dog Lovers se totiž objevilo varování ženy, které zemřel pes kvůli hračce z provazu, který je zakončený obřím uzlem. Indira Tuckler jich koupila pro své mazlíčky hned několik. Podle svých slov věřila tomu, že jsou nezničitelné. Ještě ten den si ale všimla, že jsou roztrhané na kusy. Ihned je vyhodila a doufala, že žádný z jejích psů nic nespolkl. Bohužel se stalo to nejhorší, co mohlo.

Ukázalo se, že její rok stará fenka zlatého retrívra snědla téměř metr rozvázaného lana. To se jí zapletlo do střev a udělalo v nich několik děr. Rozsah zranění byl tak velké, že štěně o dva dny později zemřelo na následky krvácení ze střev do žaludku. Zdrcená Indira svůj příběh sdílela na sociálních sítích společně s fotkou své umírající fenky a varováním před těmito hračkami. Ty se přitom prodávají v nejrůznějších zverimexech po celém světě. Indira však doufá, že její zkušenost odradí chovatele od nákupu těchto nebezpečných předmětů, i přesto, že na první pohled vypadají naprosto neškodně. Pokud se však lano rozváže nebo jej pes rozkouše, stávají se ničivými zabijáky.

Jakmile k tomu dojde, měli byste si podle Indiry u svého psa dávat pozor na příznaky jako zvracení, průjem, nadměrná konzumace vody a nechuť k jídlu. Ty mohou být totiž lehce zaměněny s žaludeční nevolností nebo parazity ve střevech. Svůj příspěvek zakončila konstatováním, že šlo o naprosto zbytečnou smrt, které se dalo jednoduše předejít. Vyjádřila taky názor, že tyhle hračky by se vůbec neměly prodávat. V naší galerii se můžete podívat, o jaký typ se přesně jedná, abyste případně zabránili tragédii u vás doma.

Sdílejte článek

Přečtěte si také