Virály

17. dubna 2019 19:57

redakce Prima Lajk

GALERIE: Žijete v nepořádku? Můžete mít těchto 8 skrytých psychologických problémů

Necháváte po sobě neumyté nádobí a vás šatník je jeden velký chumel oblečení? Jestli děláte tyhle a nebo další věci, máte nejspíš problémy, o kterých ani nevíte.

1. Nepořádek ukrytý v šuplících a skříních. Jinými slovy navrch huj, vespod fuj. Ve skříni totální chaos, ale naoko uklizená domácnost. Jde o osobnost, která chce ukázat svou nejlepší stránku. Tu druhou je lepší schovat.

2. Žádná renovace. Je jedno, jestli je něco rozbité nebo ne. Tihle lidé neinvestují do nábytku ani opravy. Žijí v tom, že se zanedlouho přestěhují. Oblečení nechávají v krabicích. Problém je v tom, že stále žijí v budoucnosti, přitom ale nemají žádný pořádný plán.

3. Nepořádek na stole. Všechno v jednom velkém mixu prachu a špíny. Různé věci jako pera, kleště nebo obrázky. To může svědčit o nezralosti, ale také o tvůrčí a kreativní osobnosti. Takoví lidé mají často nezvyklé nápady.

4. Nevynesené smetí a nádobí ve dřezu. Svědčí to o velké lenosti a prokrastinaci. Než aby dělali věci systematicky po malých krocích, skočí do všeho raději po hlavě.

5. Byt prázdný, jak kdyby tam nikdo nebydlel. Jestli tam člověk jenom nepřespává, ale žije takhle dlouhodobě a není tam žádný nábytek a prázdné stěny, může to být symptomem psychických problémů a také nevyzrálosti. Jako kdyby tenhle člověk čekal, až se tam někdo nastěhuje a zařídí to za něj.

6. Špína v kuchyni. Nemusí za tím být lenost. Studie ukazují na to, že vzácné uklízení domácnosti může svědčit o depresi, protože lidé nemají tolik energie uklízet. A navíc sami sobě ani nestojí za to, aby si uvařili nebo žili na pěkném, čistém místě. Když uklízet začnou, bude to mít super vliv na jejich psychiku – bylo to psychology prokázáno.

7. Prázdná nebo špinavá koupelna. Když je v ní jenom kartáček, zbytek mýdla a jeden krém, svědčí to o vystresovanosti člověka, který tu bydlí. Má moc stresu a nemá čas starat se o svůj vzheld. Naopak je-li koupelna vybavení různými přípravky a čistá, svědčí to o tom, že na sebe člověk má čas a dbá na sebe.

8. Příliš mnoho věcí. Jsou lidé, kteří hromadí opravdu velké množství věcí a jde o psychickou poruchu, je to znak kompulzivního chování a neurózy. Lidé, kteří potřebují neustále nakupovat a hromadit, mají většinou problém, který by bylo potřeba řešit s odborníkem. V lepším případě může jít jen o konzervativního člověka, který zkrátka nerad vyhazuje starší věci a nemá rád změny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také