Virály

11. ledna 2019 12:49

redakce Prima Lajk

HNUS! Slepé ženě řekli, ať vyhodí svého psa z autobusu. Vadilo jim, že je černý

Rasismus vůči… psům?

Vodicí psi jsou neuvěřitelné bytosti. Navigují totiž člověka na druhé straně vodítka s naprostou přesností, starají se o něj, často řeší ve městech dopravu a jiné problémy, které občas nezvládnou ani dospělí, a přesto se tihle čtyřnozí kamarádi nikdy nespletou a o své pány pečují jako o nikoho na světě. Bez vodicích psů by zkrátka plno lidí mělo velké problémy a nejspíš ani nebylo schopno v životě fungovat.

22letá Megan Taylor z Liverpoolu má jako vodicího psa černého labradora. Sama totiž trpí náhlými výpadky zraku, které můžou přijít zničehonic prakticky kdykoliv během dne, do toho má ještě několik dalších zdravotních potíží, které vznikly v dětství, když Megan utrpěla četné zlomeniny lebky. Od té doby je na tom velice špatně a její dvouletý pes Rowley je již druhým vodicím psem, který se o Megan stará.

Ne všichni jsou ale vůči Meganiným životním problémům tak vstřícní. Jedna žena v městském autobuse jí teď nedávno začala nadávat, ať okamžitě odstraní svého odporného psa z autobusu. Proč? Protože je prý černý a černí labradoři nemůžou dělat asistenční psy. Jo, vážně tohle řekla slepé dívce do očí. Megan se nejprve zkoušela bránit, když ale po pár minutách debaty přišla na to, že ženu zjevně nepřesvědčí, rozhodla se ji ignorovat a uvnitř autobusu zůstat. Později jí ale celý bizarní incident přišel tak šokující, že se o něj rozhodla podělit s tiskem. Nedivíme se jí.

Zdroj: Liverpool Echo


Přečtěte si také