Virály

11. května 2020 12:01

sarka.turcekova@gmail.com

Holčička poslala svoje přání s létajícím balónem, a když ho dostal muž z jiné země, tak jí ho splnil! Co pro ni udělal?

Jako malé děti jsme vždy psali dopisy pro Ježíška, kde jsme vypsali všechna svá přání. Tahle holčička jedno poslala dokonce na létajícím balónu.

Zřejmě ale nečekala, že by se jí tohle přání kdy mohlo vyplnit. Malá holčička napsala svoje dětské tužby na pohled, který přivázala na létající balón a poslala ho v prosinci do světa. Původně byl pohled určený pro Santa Clause. Balón urazil přes 1 450 kilometrů a všiml si ho až farmář Amin Adzhiev z Karačajevsko-Čerkeska v Rusku. Viděl, že se k němu blíží podivný bílý předmět, a když přiletěl blíž, zjistil, že jde o bílý balón s připojeným pohledem.

Když pohled viděl, chtěl si ho přečíst, jenomže nerozuměl jazyku, v kterém byl napsán. Věděl ale, že to napsala holčička dle podpisu. Rozhodl se požádat přátele o pomoc a umístil jej na sociální sítě. Ti mu pak pomohli přeložit, co tam stojí. Zjistil, že pohled je napsaný v němčině a 9letá holčička Sophia pocházející z Rakouska v něm píše, co by si přála k Vánocům.

Napsala, že sní o tom, že dostane pohádkové šaty princezny, stan ve tvaru středověkého hradu, šálu a vznášedlo. Svoje přání zakončila poznámkou, že přeje hodně lásky každému, aby se lidé tolik nehádali. Amin Adzhiev se rozhodl stát se jejím Santa Clausem a věci jí koupit – vyžadovalo to ale hodně úsilí, kdy musel zjistit, kde holčička bydlí a pak ještě pokrýt náklady. A to všechno stihnout do Vánoc. Na dárky holčičky mu však přispěli i jeho přátelé z Moskvy.

Jednoho dne se pak otec dívky velmi divil, když dostal zprávu na sociální sítě v ruštině. Informovala ho, že balón, který jeho dcerka poslala, doletěl do jiné země, kde ho lidé našli a byli ochotní splnit přání jeho dcery. Musel to být zvláštní pocit. Sophia nakonec svoje dárky opravdu dostala, a dokonce jí ho předali v kostýmu Santa Clause. Malá Sophia se po téhle zkušenosti dokonce chtěla naučit rusky. Příští rok prý určitě pošle další přání s balónem, aby věděla, kde skončí tentokrát.


Přečtěte si také