Virály

9. dubna 2021 20:45

sarka.turcekova@gmail.com

Holka ze slavného meme prodala svou digitální koláž! Jakou neuvěřitelnou sumu za ni dostane?

Možná znáte meméčko „až příliš zamilované přítelkyně“. Jeho autorka teď možná vydělá balík na tom, že prodá jeho digitální koláž.

Meméčka jsou oblíbená po celém internetu. Jde vlastně o pohyblivé obrázky v rozmezí několika sekund, které většinou obsahují nějakou hlášku z filmu nebo obrázek grimasy nějaké postavy. Jedním takovým hodně známým meméčkem je výraz slečny, která v roce 2012 ztvárnila až příliš zamilovanou přítelkyni. Ovšem takový ten druh otravné, až příliš závislé přítelkyně, která je spíš jako koule na noze. Slečna jménem Lauina Morris, která meméčko ztvárnila, se spolu s ním stala virální poté, co bylo vloženo do fanouškovského videa Justina Biebera. Lidé ho dodneška používají při vyjádření až příliš závislé přítelkyně. A téměř po deseti letech Lauina získala jmění poté, co minulý týden uvedla meméčko na aukci.

Oznámila, že uvedla do prodeje meme digitální koláže (NFT) v aplikaci Foundation, která umožňuje lidem nakupovat a prodávat umění. V průběhu několika dní s úžasem sledovala, jak se nabídky jen hrnou. Nakonec svoje meméčko digitální koláže prodala multimediálního společnosti 3F Music za kryptoměnu 200 Ether, což je ekvivalent 9 milionům korun. Napsala na Twitter, že je naprosto šílené, kolik společností se zúčastnilo její aukce, a napsala, že nemají ani tušení, jak moc jí to změnilo život. Všem zúčastněným poté poděkovala. Není to poprvé, co se NFT virálního memu prodalo tak velkou sumu. Minulý měsíc například společnost 3F Music koupila NFT „Bad Luck Brian“, i když to bylo za skromnější částku ve výši skoro 800 tisíc korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také