Virály

17. října 2021 10:19

redakce Prima Lajk

Hospody bojují proti drogám novým speciálním sprejem. Jak to proboha funguje?

Britská policie podnikla zoufalé kroky ke snížení užívání drog v hospodách.

Tvrdé drogy se mezi mladými lidmi rozšiřují rychleji než lesní požár. Zejména na večírcích mnoho z nich sáhne po „party drogách“, které jim zaručí bezstarostnou noc lépe než alkohol. Alespoň takové jsou poslední statistiky v užívání rekreačních drog u mladých lidí. Britská policie ve městysu Darlingtonu se však s touto problematikou rozhodla bojovat po svém.

Po místních hospodách strážníci stříkají „proti kokainový sprej“ Blokit, který má po sobě zanechávat lepkavý povrch a uživatelům drog zanechává nepříjemnou hořkou pachuť v nose. Sprej je v současné době zkoušen ve 24 hospodách a policisté si ho nemohou vynachválit. „Darlington je jako každé jiné velké město – lidé zde užívají rekreační drogy a my nejsme tak naivní, abychom si mysleli něco jiného,“ řekl deníku The Telegraph seržant Matt Plumb. „Rozdíl je v tom, že děláme něco pro to, abychom to vyřešili,“ dodal policista s tím, že v jeho městě došlo až o 80% snížení užívání drog.

Odborníci to však tak růžově nevidí a sprej proti kokainu berou jako ztrátu času. Jsou toho názoru, že si dnešní mladí lidé najdou i tak své způsoby. „Opravdu ještě někdo šňupe ze stolu v hospodě nebo na desce na toaletách, když k tomu může použít svůj telefon?“ položil řečnickou otázku Guy Jones, vedoucí pracovník organizace pro testování drog. Stejného názoru je i veřejné mínění, které doporučuje policistům zaměřit se na poptávku než nabídku.


Přečtěte si také