Virály

27. května 2022 13:16

redakce Prima Lajk

Hrozivá zpověď dětí ze školy, kam přišel vraždit 18letý střelec. Co šíleného viděly?

Přeživší děti popsaly traumatické momenty ze střelby na škole v Uvalde v Texasu.

Tento týden 18letý americký střelec zahájil palbu na Robbově základní škole v Uvalde v Texasu a zabil 21 lidí, včetně 19 dětí a 2 učitelů, z nichž všichni byli ze stejné třídy. Nyní se začaly objevovat ve zprávách příběhy a svědectví lidí a zejména dětí, kteří v té době byli na místě a všechno to zvěrstvo tak museli sledovat na vlastní oči.

Chlapec ze 4. třídy, který střelbu přežil, popsal stanici KENS 5 děsivé momenty, kdy si on a jeho spolužáci poprvé uvědomili, že jsou napadeni. Po výstřelu na sousední dveře vešel střelec dalšími vchodem do třídy mladého chlapce a vše začalo: „Vešel dovnitř, trochu se přikrčil a řekl: ‚Je čas zemřít.‘“

Když chlapec zaslechl výstřely, okamžitě se šel schovat a řekl svému kamarádovi, aby udělal totéž. On a další čtyři žáci se tak schovávali pod stolem s ubrusem, kde je střelec neměl na dohled. Bezpečně se ale necítil ani po zásahu policie.

Když policisté přišli, jeden z nich zahlásil: ‚Křičte, pokud potřebujete pomoc!‘ Jedna dívka z mé třídy pak zavolala: ‚Pomoc!‘ Jenže ten střelec ji slyšel, přišel k ní a zastřelil ji. Pak policisté vtrhli do místnosti a všichni po sobě začali střílet. Když střelba konečně ustala, natáhl ruku ven a vystoupil se svým spolužákem. V té době už věděl, že tam zbyla jen policie. Viděl totiž brnění a štíty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také