návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Hvězdy Instagramu cestují k jedovatému jezeru, aby si pořídili perfektní selfíčka! Experti je varují před otravou

Co všechno instagramové hvězdy udělají pro dokonalé selfíčko?
Vydáno: 16.07.2019
Za unikátní barvou vody se skrývá ošklivá realita
Autor: Instagram.com Za unikátní barvou vody se skrývá ošklivá realita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ruské jezero známé jako „sibiřské Maledivy“ kvůli barvě tamější vody, nyní přilákalo řadu instagramových celebrit. Řada z nich přitom vůbec neřeší, že ona unikátní barva je v uměle vytvořené vodní nádrži způsobena toxiny z nedaleké elektrárny, která jezírko vlastní. Voda tak obsahuje zejména oxidy kovů a vápenaté soli, lidem tak při kontaktu hrozí ošklivé vyrážky ale i další zdravotní komplikace.

I přes všechna varování se ovšem influenceři na jezero vydávají za cílem vyfotit dokonalou selfie fotku. Jeden z nich pak napsal svým followerům, že voda není nebezpečná, prý měl dva dny červenou vyrážku na noze, která ještě otekla, ale nic horšího se nestalo. Vidíte? Úplně v pohodě.

Přestože elektrárna varuje potenciální návštěvníky, zároveň ujišťuje veřejnost, že jezero jako takové URČITĚ není radioaktivní, a URČITĚ neohrožuje životní prostředí. Ne ne, nic takového se tam neděje. Soudruzi s tímhle mají zkušenosti, ti by nikdy nelhali.

Článek je zařazen v: influenceři , Instagram , hvězdy , lidé , Rusko , jezero , jedovaté , oxidy kovů , vápenaté soli