návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Internet se baví stárnoucí aplikací FaceApp, tu teď bude vyšetřovat FBI! Kdo zneužívá vaše data?

Pozor na aplikace FaceApp.
Vydáno: 18.07.2019
FaceApp bude vyšetřovat FBI 1
Autor: istock.com FaceApp bude vyšetřovat FBI 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aplikace FaceApp sloužící k úpravě tváře rozhodně není novinkou. To samé platí pro filtr, který z vás udělá šedesátiletého pána, nebo paní. I proto je nám tak trochu záhadou, proč se z toho stal takový fenomén až dnes. Každopádně pokud si s aplikací právě hrajete v ruce, možná byste měli přestat a pozorně číst následující řádky.

Americký senátor Chuck Schumer totiž požádal FBI, aby ruskou aplikace (ano, FaceApp pochází z Ruska) vyšetřila. Proč? Aplikace totiž podle všeho posílá uživatelská data ruské vládě. Firma sídlící v Petrohradě, na jejíž servery se vaše fotky odesílají k úpravě, pak pochopitelně tvrdí, že data nikam dál nešíří a nikdo jiný k nim přístup nemá. To je ale tak nějak logické – že to bude tvrdit.

Lidé ale mají pochopitelně obavu (a to dost opodstatněnou obavu), že data mohou získat ruské bezpečnostní složky, nebo dokonce i složky jiných vlád, které s nimi pak budou nakládat dle vlastního uvážení. Aplikaci aktuálně používá více než 80 milionů lidí. Původně šlo v aplikaci měnit i barvu pleti, po kritice, že jde o podněcování rasismu, byly ale filtry odstraněny.

Článek je zařazen v: FaceApp , Rusko , Chuck Schumer , FBI , filtr , stárnutí