Virály

8. ledna 2020 11:42

sarka.turcekova@gmail.com

Internetem se šíří varování před oblíbenou hračkou, která může děti vážně poranit. Máte ji doma taky?

Nebezpečná hračka se šíří po sociálních sítích. Ovšem trochu jinak, než by asi výrobce chtěl. Dětem se v ní totiž zasekávají prsty!

Nespokojení rodiče stále víc sdílejí na Facebooku fotky jejich dětí, kterým se také povedlo zaseknout si prstík v nebezpečné hračce. Jedná se o karavan pro barbíny, který se dá rozložit do stran, takže má bohaté možnosti pro hraní. Hračka má celý název MGA L.O.L Surprise Glamper karavan. Není to jen nějaká vada hračky v Česku, zasekávají se v ní prsty dětem po celém světě, takže je to pro výrobce opravdu velký průšvih. Děti je nemohou dostat z hračky pryč, takže jim na pomoc musejí vyjet hasiči a záchranáři.

Jeden z takových případů se stal i české rodině, když se jejich holčička hračkou zabavila po Vánocích. Prst se jí zasekl, stejně tak jako ostatním dětem, v dírce, kterou se má karavan otevírat. Takže jde o používané tlačítko, nikoliv o místo, kam by děti sahat neměly – ony tam při hře sáhnout musí. Prsty při zasunutí do otvoru rychle ztrácejí citlivost a rodiče pak musí rychle volat pomoc. Varování jde celým světem s tím, že když se tohle stane, je nutné okamžitě vyrazit do nemocnice. Přitom jde o jednu z nejprodávanějších hraček! Zdá se, že výrobce bude mít po tomhle s prodejem útrum.


Přečtěte si také