Virály

14. února 2022 15:15

redakce Prima Lajk

Je Fortnite stále nejpopulárnější hrou na světě? Nová statistika hráčů vás překvapí

Nová statistika odhalila, kolik hráčů v roce 2022 hraje Fortnite.

Hrajete ještě Fortnite? Pokud ano, možná jste si sami všimli, že komunita v posledních měsících a vlastně už i letech není tak živá jako kdysi. Pokud ne, pravděpodobně vás už tamější komunita nezajímá, ale někde hluboko v hlavě ji máte stále zapamatovanou jako jednu z největších na světě.

Nová statistika zkraje roku 2022 tohle pak sice potvrzuje, časy, kdy však Fortnite kraloval Twitchi a denně jej hrálo téměř 80 milionů hráčů, jsou ale definitivně pryč. Podle webu PlayerCounter má hra v průměru souběžně mezi 3–8 miliony hráčů, což je stále extrémně vysoké množství, oproti číslům z roku 2018, kdy ještě žánr „Battle Royale“ nebyl tak desaturovaný, se to ovšem nedá srovnávat.

Každopádně Fortnite stále přináší nové aktualizace a vylepšení, která drží současné hráče na serverech, zatímco sem tam přilákají někoho nového. Díky propojením s popkulturou, kdy do hry často přicházejí nové skiny a postavy podle toho, co za nový film jde zrovna do kin, pak stále platí, že minimálně co se komerčního potenciálu Fortnite týče, nemá hra momentálně konkurenci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také