Virály

5. listopadu 2018 16:30

redakce Prima Lajk

Jste lechtiví? Tohle je pravý důvod, proč se někteří z nás můžou při lechtání počůrat smíchy

Lechtání může být velká zábava nebo také velmi nepříjemná činnost. Někdo lechtání ale vůbec necítí. Víte, proč jsou někteří lidé lechtiví? Přišli na to vědci.

Podpaží, paty nebo žebra. To jsou nejčastější místa, na kterých býváme lechtiví. Co kdybychom vám řekli, že za lechtivostí je vědecké vysvětlení? Své teorie o tom mají uživatelé, kteří diskutují na Redditu. „Podpaží je lechtivé proto, že je tam kůže měkká a není zvyklá na velké tření. Kromě toho se tam nachází spousta nervů, které jsou citlivé na cizí dotek,“ uvedl jeden z uživatelů.

A cizí dotek dává smysl, protože sami se tak moc polechtat nemůžeme. Míra citlivosti nervů se může a nemusí vyvinout během života, je to člověk od člověka. Proto nejsou všichni lidé citliví na patách a podpaží tak jako na zbytku těla. Jak tato teorie funguje na ruce a nohy?

„Většina lidí nemá ruce citlivé tak moc, protože je denně používáme a jsou zvyklé na velkou zátěž a tření. Lechtivé ruce mají většinou velmi staří lidé nebo naopak velmi mladí, třeba malé děti. A to proto, že je tolik v každodenním životě nepoužívají,“ pokračuje uživatel.

Takže je to celé o nervech a měkkosti naší pokožky v konkrétních oblastech na těle. Jestli dokážeme lechtání zastavit, to už je zřejmě na našich myšlenkách a na tom, zda dokážeme přesvědčit sami sebe, že ve skutečnosti žádné lechtání necítíme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také