Virály

21. března 2018 11:08

redakce Prima Lajk

K Zemi míří gigantický asteroid! NASA vyvíjí plán, jak ho zastavit. Kdy dorazí?

Gigantický asteroid letí směrem k Zemi. Kdy dorazí?

Jak z hodin přírodovědy nejspíš dobře víte, Země není jediné těleso, které ve vesmíru obíhá kolem Slunce. A tak se stává, že každých šest let kolem naší planety proletí i půlkilometrový asteroid jménem Bennu, jenž podle NASA až donedávna nepředstavoval žádnou hrozbu. Jenže vesmír je nevyzpytatelné místo, a tak teď experti spočítali, že by za necelých 118 let mohlo dojít ke srážce s tímto asteroidem.

Ano, přesně k takové kolizi má dojít 25. září 2135. Šance na střet jsou 1 : 2700, tahle pravděpodobnost se pak bude v průběhu let ještě spoustukrát měnit, pointou nicméně zůstává, že by tenhle asteroid mohl znamenat konec lidstva. A tak se musela NASA pustit do práce a začít vyvíjet nový typ vesmírné lodi – tzv. HAMMER (Hypervelocity Asteroid Mitigation Mission Emergency Response, ale vám stačí vědět, že to v překladu znamená kladivo, pozn. autora), která by po srážce s asteroidem měla změnit jeho směr a Zemi tak zachránit.

Že to zní jako námět pro nějaký sci-fi velkofilm v režii Michaela Baye? Jo, ale na druhou stranu buďme rádi, že má NASA na vyřešení tohoto problému rovnou celé století a ne jen pár dní, jako měli Bruce Willis a jeho tým v Armageddonu. Ačkoliv pevně doufáme, že závěr bude podobný.

via GIPHY


Přečtěte si také