Virály

26. května 2022 15:38

redakce Prima Lajk

Kavárna dostala pokutu kvůli ceně espressa. Zákazníkovi se zdála vysoká a zavolal policii

Oblíbená italská kavárna musela zaplatit tučnou pokutu poté, co si zákazník stěžoval policistům na vysokou cenu espressa.

Náš zákazník, náš pán. Tímhle pravidlem se řídí mnoho společností a podniků. Ne vždy jde ale vyjít vstříc všem zákazníkům. Na vlastní kůži to pocítil i majitel oblíbené a vyhlášené kavárny ve Florencii Francesco Sanapo, který se dostal do potyčky s policií poté, co si jeden ze zákazníků stěžoval na vysokou cenu espressa bez kofeinu.

Nelíbilo se mu totiž, že po něm obsluha žádala dvě eura a cena přitom nebyla nikde viditelně uvedena. Z rozčílení se tak obrátil na policii, která celý incident musela prošetřit a posléze udělila majiteli kavárny pokutu ve výši 1 000 eur (24 660). Ten se později rozhodl o incidentu a nespravedlnosti promluvit na sociálních sítích.

„Dostal jsem pokutu, protože se někdo urazil, že musel zaplatit dvě eura za kávu bez kofeinu. Chápete to?“ rozčiloval se nevěřícně Sanapo ve videu. „Někdo se dokáže tak naštvat, že zburcuje policii, která nám dá pokutu, protože jsme nedodrželi zastaralý zákon,“ pokračoval dopálený majitel podniku, který je svou kávou proslulý a vyhrál několik soutěží. Posléze se muž bránil tím, že si cenu mohl zákazník najít skrz zdigitalizované menu pomocí QR kódu, to už však policii nezajímalo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také