Virály

17. prosince 2018 15:37

redakce Prima Lajk

Kněz na pohřbu ponižoval teenagera, který spáchal sebevraždu. Co bezcitného zdrceným rodičům řekl?

Tohle nepochopíte. Kněz na pohřbu už tak zdrcených rodičů odsoudil způsob, jakým jejich syn zemřel. Spáchal totiž sebevraždu. Katolíci se za necitlivé chování kněze museli omluvit.

Když si vzal teprve osmnáctiletý chlapec Maison život, byla to velká tragédie. Rodina byla naprosto zdrcená a doufala alespoň v důstojný pohřeb. Nicméně kněz se rozhodl Maisona na jeho poslední cestě kritizovat za to, že zanechal na světě rodinu a přátele a nadnesl otázku, jestli je mu vůbec dovoleno jít do nebe.

Krátce poté kněze odvolali z pohřebních slavností a katolíci se za jeho chování omluvili. Rodiče Maisona však nyní chtějí, aby se úplně vzdal svého postu. Navíc rodiče zemřelého ještě před kázáním přesně knězi řekli, co si do jeho slov přejí zahrnout. To ale ignoroval. „Odsoudil našeho syna a téměř ho nazval hříšníkem. Zapochyboval, o tom, jestli se má dostat do nebe. Slovo ‘sebevražda‘ použil víc než šestkrát,“ řekli šokovaní rodiče.

Z kostela pak s pláčem prchali Maisonovo kamarádi v jeho věku. Pak už zkusili kněze zarazit. Ten ale dál pokračovat ve výčtu zraňujících věcí o smrti jejich syna.

Podobné články

Sdílejte článek

Přečtěte si také