Virály

21. října 2020 11:12

sarka.turcekova@gmail.com

Komička obviňuje Instagram, že neprávem cenzuruje její nahé fotky! Vážně tam chtějí jen obnažené modelky?

Ženu pořádně naštvalo, že jí Instagram banuje odhalené fotky, zatímco modelkám ne!

Určitě si dobře vzpomínáte na známou komičku Celeste Barber. Jde o maminku, která se dělá na svém Instagramu srandu z modelek a snaží se je napodobovat. Kopíruje tak třeba jejich pózy anebo videa. Cílem je samozřejmě pobavit, ale zároveň také upozornit na iluzi dokonalosti, kterou sociální sítě vytvářejí. Komička se pyšní normálními ženskými křivkami – nemá dokonalou postavu, o to víc ale vyniknou její parodie.

Nedávno jí však sociální sít začala cenzurovat odhalené fotky. A na to se žena také rozhodla veřejně upozornit. Zatímco u svlečených modelek jsou fotky na Instagramu v pořádku, její fotky nahé postavy prý „porušují zásady komunity“. Na jedné z fotek pózovala svlečená modelka Candice Swanepoel – a Celeste udělala naprosto identickou fotku. Obě ženy byly odhalené, ukazovaly zhruba stejné množství kůže a přitom si rukou zakrývaly prsa. Jediným rozdílem mezi nimi je fakt, že Celeste na sobě má spodní prádlo tělové barvy, zatímco modelka je bez něj. I přesto má Instagram problém s tím, že prý příspěvek porušuje zásady komunity pro ukazování těla či sexuální obsah.

Komička označila Instagram za pokrytecký s tím, že měří dvojím metrem, protože původní fotografie zůstala nenahlášená. Po tomhle incidentu si Celeste nemohla pomoci a provedla rekonstrukci fotky další modelky – Belly Hadid, která se vyfotila nahoře bez. V popisku fotky naznačila, že jen kontroluje dvojí metr, který Instagram na svoje uživatele aplikuje. Šéf veřejné politiky Instagramu se za incident komičce nakonec omluvil a zásady prý budou aktualizovat, aby zajistili, že všechny typy těla budou hodnoceny stejně – podle toho, jestli fotka bude obsahovat nahotu nebo ne. Nikoliv podle typu postavy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také