Virály

15. února 2022 13:43

redakce Prima Lajk

Kontroverzní ruská krasobruslařka vysvětlila dopingový nález! S jakou bizarní výmluvou přišla?

Takhle se mladá krasobruslařka z Ruska Kamila Valijevová pokusila vysvětlit dopingový nález.

Pokud alespoň okrajově sledujete zprávy z olympiády v Pekingu, jistě vám neunikla kontroverze způsobená starým dopingovým nálezem u ruské krasobruslařky Kamily Valijevové. Ruští sportovci mají kvůli pár let staré kauze systémového dopingu ještě letos zákaz účastnit se jakýchkoli velkých sportovních akcí pod oficiální vlajkou svého státu, člověk by tak čekal, že když se na ně přišlo jednou, nebudou to zkoušet znova. Jenže je to Rusko a na to žádná logika neplatí.

Přesto, představa dopingu u 15leté krasobruslařky spoustě lidem úplně nesedí, navíc jde o starší nález a na těchto hrách měla prozatím všechny testy negativní. Dlouho se tak řešilo, jak se vlastně s celou záležitostí vypořádat. Nakonec padlo rozhodnutí, že Ruska bude moci v Pekingu startovat, pokud ovšem vyhraje nějakou medaili, ceremoniál se konat nebude a počká se na výsledky dalšího vyšetřování. A jak vlastně mladinká Ruska vysvětluje onen proklínaný nález zakázaných látek v těle? Údajně si omylem vzala prášky na srdce svého dědy. No, hloupější výmluvu byste asi hledali jen těžko.

Sdílejte článek
Štítky Peking Olympijské hry Olympiáda doping Rusko skandál krasobruslař výmluva krasobruslařka Kamila Valerjevna Valijevová

Přečtěte si také