Virály

14. ledna 2022 16:23

redakce Prima Lajk

Královna zbavila prince Andrewa všech titulů a majetku. Za sexuální zneužití může jít i do vězení!

Průšvih prince Andrewa se právě znásobil.

Sexuální obtěžování se posledních pár let přestalo vyplácet. Díky kauzám s Harveym Weinsteinem, Kevinem Spaceym a mnoha dalšími se tohle téma dostalo konečně do popředí, takže už se ženy v mnoha případech nebojí ozvat i proti lidem, kterých se třeba dříve mohly bát.

Ostatně dokazuje to i poslední velký případ, jenž zahrnuje zesnulého miliardáře a usvědčeného podvodníka a sexuálního predátora Jeffreyho Epsteina a pak člena britské královské rodiny, syna královny Alžběty II., prince Andrewa.

Právě ten teď čelí u soudu obvinění ze znásilnění tehdy nezletilé Virginie Guiffre. A jelikož se proti němu důkazy hromadí a celá kontroverze otřásá britskou monarchií, rozhodla se královna jednat. A to poměrně rázně. Princ Andrew byl tak zbaven všech vojenských titulů a zároveň i majetku spojeného s královskou rodinou, v níž už nadále nezastává žádnou funkci. U soudu pak navíc bude muset mít soukromého právníka a vše si bude hradit sám – de facto za ním královna bouchla dveřmi.

Pro prince se jedná o velký problém. Jelikož bude souzený jako soukromý občan, bez přátel na vysokých místech, bez přízně královské rodiny a navíc i bez peněz – ostatně nedávno musel sám prodat jednu ze svých vil, aby měl na soudní výdaje – hrozí reálně, že skončí ve vězení. Jo, sexuální obtěžování už se fakt nevyplácí, a to dokonce ani když jste princ.

Sdílejte článek
Štítky vězení predátor královna Alžběta II. znásilnění soud sexuální zneužívání princ Andrew Jeffrey Epstein Virginia Guiffre

Přečtěte si také