návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

KRUTÉ! Ve Finsku se přemnožili králíci. Úřady je chytají a předhazují lvům

Jak hubí ve Finsku přemnožené králíky?
Vydáno: 13.01.2020
Finský problém s králíky 1
Autor: istock.com Finský problém s králíky 1

V hlavním městě Finska Helsinkách už opět bojují s přemnožením králíků. Přesná čísla nejsou známa, podle expertů se však městem prohánějí tisícovky divokých králíků, úřady se tak nyní rozhodly jednat. Přestože mají Helsinki s králíky problém už skoro dvě dekády, městu se dodnes nepovedlo přijít s jednoznačným řešením. V současnosti tak spíš reaguje na potíže tak, že králíky nechává odchytávat a následně je předhazuje lvům!

Ano, čtete dobře. Živé odchycené králíky, které se například povedlo lapit do pastí s jídlem, následně městští úředníci předhazují v místní zoo lvům a dalším kočkovitým šelmám. Jenže ani tahle metoda není úplným řešením. Kromě hubení králíci umírají taky na nákazu, přesto všechno se však jejich počty stále zvyšují. Jak to tak zhruba vypadá, se můžete mrknout třeba níže:

 

reklama