Virály

12. dubna 2021 20:57

sarka.turcekova@gmail.com

Lidé jsou pohoršeni receptem na popcornový salát, který koluje internetem! Tohle fakt někdo jí?!

I když může název receptu znít příšerně, neznamená to, že na konci z toho nemůže být opravdová pochoutka. Těžko říct, jestli je to případ i popcornového „salátu“.

Vaření je opravdu zábavné, protože s jídlem můžete čistě „technicky“ dělat, co chcete. I když to může chutnat naprosto příšerně, neznamená to, že nemůžete kombinovat netradiční příchutě dohromady – ostatně na konci uvidíte, co se stane. Recept jedné ženy na popcornový salát ale lidi opravdu vyděsil a mají na něj rozličné názory. Molly Yeh nahrála celý postup receptu výroby jejího zábavného, jednoduchého, křupavého a „lahodného“ salátu, jak říká. Jestli to chcete vyzkoušet taky, můžete vyzkoušet postup níže uvedeného receptu. Než s tím ale začnete, měli byste vědět, že bude tento chutný salát obsahovat zakysanou smetanu, majonézu, hrášek a konečně – popcorn.

Poté, co žena svoje video s receptem nahrála přes Food Network, se rychle stalo virální – zjevně právě proto, jak nezvyklou kombinaci surovin obsahuje. Není překvapením, že to naprostou většinu lidí nijak nenadchlo, už proto, že jsou zvyklí si popcorn vychutnat u filmu v kině (a teď už pár měsíců asi spíš jen doma) zcela samostatně, aniž by do něj cokoli dalšího přidávali. Na druhou stranu by se nikdy neměly odsuzovat nové nápady, dokud je sami nevyzkoušíte.

Zde je návod:

Popcorn připravte podle pokynů výrobce. Smíchejte majonézu, zakysanou smetanu, jablečný ocet, cukr a Dijon omáčku společně ve velké servírovací misce. Vmíchejte šalotku. Ochuťte solí a pepřem (nezapomeňte, že popcorn bude také slaný). Přidejte hrášek, mrkev a nasekaný celer a promíchejte. Přidejte popcorn a promíchejte, abyste obalili popcorn v dresinku. Nahoru naskládejte řeřichu a posypte lístky celeru. Ihned podávejte. Vyzkoušejte to a zjistěte, jestli to chutná opravdu tak špatně nebo jestli se to stane vaším novým oblíbeným pokrmem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také