Virály

20. ledna 2021 05:05

sarka.turcekova@gmail.com

Lidé kritizují obézní modelky, které se objevily v Cosmopolitanu! Co jim na nich tolik vadí?

Časopis je kritizovaný kvůli tomu, že ukazuje různé typy postavy a prohlašuje, že jsou všechny zdravé. Někteří lidé to však chápou jako schvalování obezity.

Britská společnost Cosmopolitan rozpoutala na sociálních sítích vášnivou debatu poté, co vyšla jejich nejnovější obálka. V časopise totiž představují nejrůznější typy ženských postav s tím, že jsou tam ženy od hubených až po ty silnější. Časopis však prohlašuje, že štíhlost není univerzální pro všechny a že jsou zdravé všechny typy těla. Chtěl tím poukázat na to, že zdravá žena nemusí být automatický štíhlá až vychrtlá. Počin časopisu však zkritizoval televizní moderátor Piers Morgan, který na Twitteru prohlásil, že obézní žena rozhodně není zdravá a označil propagaci za "hanebně nezodpovědnou" tím, že schvaluje obezitu.

Napsal, že to není zdravé a vzhledem k tomu, že je obezita hlavním faktorem, proč mnoho lidí snáší špatně koronavirus, je podle něj obálka nezodpovědná. Ve svém příspěvku odkazuje na konkrétní fotografii učitelky jógy Jessamyny Stanley. Žena byla kvůli obrovské vlně kritiky několik dní v depresích. Nakonec však svým haterům dodatečně vysvětlila, v čem mělo ukazování silnějších těl spočívat. A že rozhodně nejde o nějakou propagaci nezdravého životního stylu. Influencerka Callie Thorpe, která se také objevila na obálce čísla, napsal zdlouhavou odpověď, pokud jde o nenávist, kterou všechny ženy obdržely. Někteří uživatelé silnější ženy podpořili s tím, že i taková žena může cvičit a vybírat si takový pohyb, který je pro ni zdravý.

I když moderátora po jeho výroku řada lidí kritizovalo a někdo mu napsal, že je nechutný, on namítl, že je ve skutečnosti nechutný velkoprodávaný časopis opěvující obezitu uprostřed probíhající pandemie koronaviru, a který cílí na obézní lidi víc než na jakoukoli jinou váhovou skupinu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také