návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Lidé nechtějí adoptovat zvířata, která vypadají blbě na selfíčkách. Vážně jsme klesli už tak hluboko?

Mazlíkové, kteří nevypadají dobře na fotkách, nejsou pro lidi tolik atraktivní, aby si je adoptovali.
Vydáno: 24.04.2019
selfie se zvířetem
Autor: istockphoto.com selfie se zvířetem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tak tohle je opravdu smutné. Studie provedená na dvou tisících Britech ukázala, že 44 procent lidí by si nepořídila zvíře, které má nějaký viditelný fyzický handicap. Záleží jim totiž na tom, jak zvíře vypadá, a jeho vzhled tak pečlivě zvažují. A 19 procent lidí přiznalo, že vyfotit si selfíčko se svými domácími mazlíčky je pro ně důležité. Ta zvířata, která na byť jen na webových stránkách pro adopci nevypadají dost roztomile, prý hned přeskakují. Totéž platí, pokud je tam špatná fotka.

Studie tak prokázala, že společnost posedlá obrazovou kvalitou a sociálními sítěmi má negativní dopad na adoptování zvířat. Ta, která nevypadají dost dobře, jsou zkrátka přehlížena na úkor těch hezčích, roztomilejších. Nedejbože, když pejsek nebo kočička přijdou o packu. To pak už nevypadá esteticky vůbec dobře, že. Zvířata díky tomu zůstávají v útulku déle než ta, která mají fotky dobré nebo na nich dobře vypadají.

Ilustrační foto

Slyší kočky na své jméno, nebo ne? Japonští vědci došli k zajímavým závěrům

Článek je zařazen v: zvířata , Selfie , selfíčka , fotky