Virály

25. července 2019 15:15

redakce Prima Lajk

Lidé panikaří kvůli odstranění lajků z Instagramu a nevědí, co se životem! Jak si teď budou měřit popularitu?

Lidé nevědí, co si počnou bez lajků na Instagramu.

Instagram testuje novou věc. Z fotek odstraní lajky. Pokud vám právě teď explodovala hlava, pak nejspíš patříte do skupiny lidí, která je závislá na honění ega sbíráním lajků na sociálních sítích, které de facto nic neznamenají a jsou tam jenom proto, abyste se mohli cítit dobře a váš život vám nepřipadal tak prázdný. Děláme si srandu, sociální sítě jsou důležité, vaši přátelé vás milují a na světě je krásně.

Každopádně tenhle malý sociální experiment teď přece jen dost lidí děsí. Kromě toho, že jsme mohli skrz lajky měřit snadno popularitu různých příspěvků, sloužily také k pohánění virálních fotek a videí, které se tak mohly rychle šířit dál. Zatím není jasné, jak tohle bude fungovat bez systému lajkování, minimálně však odpadne úzkost z toho, že se vaše fotky nelíbí dostatečnému počtu lidí. Společnost si od tohoto kroku zkrátka slibuje zlepšení psychického zdraví své uživatelské báze, což je na jednu stranu moc hezké, na druhou si ale nejsme úplně jistí, že to bude fungovat.

Každopádně test nyní probíhá v Austrálii, Kanadě, Brazílii, Irsku, Itálii, Japonsku a na Novém Zélandě. Co myslíte, je to dobrý nápad?

Sdílejte článek
Štítky novinky lidé Instagram změna panika lajky

Přečtěte si také