Královna Alžběta II.
Autor: profimedia.cz Královna Alžběta II.

Lidé si stěžují na drahý vstup k náhrobku královny Alžběty II. Kolik návštěvníci zaplatí?

Tamara F. Publikováno: 30.09.2022
Návštěvníkům se nelíbí vysoké vstupné do pamětní kaple svatého Jiřího na hradě Windsor.

reklama

Buckinghamský palác minulý týden odhalil první fotografie náhrobního kamene zesnulé královny Alžběty II., která nyní odpočívá po boku manžela prince Philipa i jejích rodičů v kryptě v kapli svatého Jiřího na hradě Windsor. Pro veřejnost bylo místo královnina posledního odpočinku otevřeno před několika dny, kdy se zároveň znovu otevřely i dveře kaple.

Ti, kteří chtějí vzdát úctu a rozloučit se se zesnulou panovnicí, si musejí předem zarezervovat návštěvu a zaplatit vstupné, ve kterém je zahrnuta i vstupenka do hradu Windsor. Návštěvníkům se však cena zdá být až příliš vysoká a stěžují si na to, že se na tom systém jen snaží zbohatnout.

K návštěvě kaple i hradu musí lidé zaplatit pro jednoho dospělého v pracovním týdnu 26,50 liber, což je v přepočtu nějakých 740 korun a při sobotní návštěvě už cena vystoupá na 28,50 liber (necelých 780 korun). Taková částka se však lidem zdá příliš a na sociálních sítích dávají svůj názor jasně najevo. „Královská rodina jsou podvodníci,“ rozčiloval se například jeden z uživatelů Twitteru.

Příčina smrti Alžběty II. odhalena.

Pravá příčina smrti královny Alžběty II. odhalena. V kolik hodin ve skutečnosti zemřela?

reklama