Virály

12. ledna 2021 15:18

sarka.turcekova@gmail.com

Lidé zakázali transgenderům koupat se v bazénu pro ženy! Jaký důvod k tomu mají?

Společnost v Sydney nechtějí dovolit transgender ženám vstup do ženského bazénu.

Zvláštní pravidla nahrála na svůj web společnost vlastnící ženský bazén v Sydney. V sekci častých otázek se objevil článek s názvem "Mohou transgender ženy do bazénu?", kde web podrobně uvádí mají vstup povolený "pouze ty ženy, které už podstoupily operaci změny pohlaví". Pravidlo bylo také zveřejněno na jejich stránce na Facebooku, ale od té doby bylojiž zrušeno. To však nezastavilo vlnu rozzlobených zpráv v komentářích od lidí, kteří vehementně nesouhlasili s jejich rozhodnutím. Jeden uživatel napsal: "Politika typu svlékněte si kalhoty, abychom to mohli zkontrolovat, je dechberoucí urážkou a důkazem extrémně zastaralého, redukčního a klasického myšlení."

Další uživatel dodal, že je to hluboce hanebné a vymezující, a že to změnilo jeho pohled na bazén pro ženy – z bezpečného prostoru na prostředí, které je vysoce nebezpečné. Mnoho lidí také vyjádřilo zmatek, pokud jde o to, jak by takové pravidlo prosazovali, vzhledem k tomu, že na webu je uvedeno, že pohyb v bazénu zakazuje plnou nahotu. Plavky je nutné nosit po celou dobu v bazénu a v okolí areálu. Ti, kteří to nedodržují, mohou být požádáni, aby odešli. Od přijetí nesouhlasu s pravidlem společnost aktualizovala informace na svých webových stránkách.

V části o transsexuálkách se nyní uvádí: "McIver's Ladies Baths má výjimku podle antidiskriminačního zákona uděleného v roce 1995. Vstup je povolen pouze ženám a dětem (chlapci do 13 let)." Mluvčí městské rady v Randwicku uvedl: "Rada Randwick je inkluzivní organizace, která si cení rozmanitosti v naší komunitě a vždy podporovala začlenění transsexuálních žen do McIver's Ladies Baths. Myslíme si, že Asociace vždy měla politiku začleňování a kontaktovali jsme vedení lázní, abychom je požádali, aby přesněji sdělili tento inkluzivní postoj k této otázce na svých webových stránkách." Oddíl FAQ od té doby aktualizovali a vymazali komentář k výjimce ze zákona o diskriminaci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také