Virály

15. prosince 2020 11:43

sarka.turcekova@gmail.com

Lovkyně prohlásila, že ji zabíjení zvířat nikdy nebude mrzet! Jakou hloupostí to zdůvodnila?

Žena vyvolala veřejný rozruch, kdy zapózovala na fotografii se vzácnou žirafou, kterou ulovila a zabila.

Tess Talley vyvolala na internetu rozruch, když zapózovala na fotce se vzácnou černou žirafou, kterou lovila a zabila. Později ale vysvětlila, že na to je pyšná a zvířata, která uloví, bere jako svou ulovenou trofej. Noc před ulovením žirafy prý sotva spala, jak byla vzrušená z toho, že ji dostane. Zvíře hledala hodiny s průvodcem, než ho našla. Mezi tím ještě potkala starého býka, jak se prochází mezi hustými stromy. Lovkyně popsala, že si asi nebyl jistý, na co se přesně dívá, ale v tom okamžiku už se natáhla pro svou pušku a namířila na něj. Nebyl ani schopný se vzpamatovat, a už ho střelila do krku. Popsala to slovy: „Ta naprostá úleva, když se zhroutil tam, kde stál, byla úžasná. Ten pocit úspěchu po tvrdé práci, jako je pronásledování, kilometry chůze, a ten den po výstřelu, stál za to.“

Žena pak ještě popsala situaci, kdy se jí podařilo zastřelit i žirafu. Také při tom cítila obrovský úspěch. Začala se z toho prý třást po celém těle a vlastně i plakat, protože se jí tak ulevilo, že lov byl nejen úspěšný, ale také rychlý, čistý a etický, protože žirafa byla okamžitě zabita, takže zemřela bez zbytečného utrpení. Pak ale musela začít práce na samotném zpracování žirafy. Samozřejmě až poté, co se se zabitou žirafou hrdě vyfotila. Tess není asi zrovna příklad archetypálního lovce trofejí. 39letá žena je blonďatá, drobná a pracuje jako správkyně účtů. Je také oddanou manželkou a milující nevlastní matkou. Má psa boxera jménem Gunner, kterého zbožňuje. Ale stejně tak miluje lov a zabíjení zvířat. Zatím jich zabila už víc než dvacet.

Snímky lovců, kteří hrdě pózují se svými kořistmi, jsou poměrně běžnou záležitostí. Tess to bere jinak než normální lidi, je to pro ni způsob života, v kterém vyrůstala. Každé zvíře, které se jí povede ulovit, bere jako svou trofej, přičemž ale ne všechny lovy končí úspěchem. Prohlásila, že nikdy nebude litovat žádného lovu, protože je vděčná, že může být jejich součástí. Je to prý to, kým je a co ráda dělá. Nikdy se za to proto nechce omlouvat těm, kteří s tím nesouhlasí. Přiznala, že kritiku sklízí hlavně od aktivistů za práva zvířat, jako je třeba PETA. Na internetu jí prý lidé ale vyhrožují také smrtí nebo znásilněním.

Ona však říká, že ji to v žádném případě nezastaví, a vyzývá lidi, aby se postavili za to, kým jsou a za svoje koníčky. A aby nedovolili lidem změnit to, kým oni sami jsou. Aby se postavili za to, čemu věří, a nenechali ostatní uhasit jejich světlo. Jen kvůli tomu, že se někdo rozhodl žít svůj život jinak než ona nebo se rozhodl jíst jinak než ona, nemyslí si, že by to z ní dělalo špatného člověka. Každý se podle ní může rozhodnout sám, co si naloží na talíř. A pro Tess je lov mnohem víc než jen ulovený kousek, má dokonce celou řadu šperků vyrobených z kůže zvířat, která zabila. Ve svém internetovém obchodě skladuje různé věci vyrobené ze zvířat a dbá na to, aby využila všechny části zvířat, která zabíjí, aby nic nevyšlo nazmar. Pytláky a neetické zabijáky však odsuzuje a nepovažuje je za lovce.


Přečtěte si také