Virály

9. března 2021 15:37

sarka.turcekova@gmail.com

Majitelka psa, která se pokusila svého mazlíčka utopit v řece, unikla trestu! Jaká hloupá výmluva jí proboha prošla?

Majitelka psa se vyhnula vězení i přesto, že se pokusila utopit svého mazlíčka v mrznoucí řece přivázáním těžké kameny k vodítku.

32letá Charlene Lathamová před soudem přiznala vinu za způsobení zbytečného utrpení zvířete, soud ji však ušetřil vězení. Její pes, 11letý belgický ovčák Bella, byl nalezený loni v řece, kde si ho náhodně všiml kolemjdoucí žena. Ta statečně skočila do vody a zvíře zachránila. Později se podařilo vystopovat jeho původní majitelku, když veterináři během léčby skenovali její mikročip. Veterinář, který fenu měl v péči poté, co byla zachráněna, řekl, že pokud by nebyla ošetřena, pak by jistě zemřela. Fena byla silně podchlazená, třásla se a nemohla stát. Majitelka se napřed vymlouvala, že když se vrátila k sobě domů poté, co byla s partnerem u lékaře, že tam její pes už nebyl, ale bylo zjištěno, že lhala.

Nakonec tedy přiznala svou vinu – ale s tím, že prohlásila, že její (teď už bývalý) partner se pokoušel psa utopit v její přítomnosti. Ten však řekl, že je nevinný a neexistovaly žádné důkazy o tom, že by to udělal, takže bylo jeho obvinění zamítnuto. Žena řekla jen to, že odvezla svého partnera i spolu se psem k řece, ale nevěděla, že její partner Bellu bude chtít utopit. Prosila ho prý, aby s tím přestal, ale on to odmítl udělat a později tvrdila, že na ni byl vyvinutý tlak ze strany jejího partnera. Když přijela policie, tak zpanikařila a zalhala.

Žena sice byla ušetřena vězení, musela však zaplatit asi 6 tisíc korun a další náklady za ošetření zvířete. Navíc nesmí chovat psy po dobu dalších tří let. Pes by mohla jít po ošetření do svého nového domova, kdy musí noví majitelé uhradit náklady spojené s veterinární péčí. U případných nových majitelů však bude potřebovat zabezpečenou zahradu. Nelíbí se jí být kolem jiných psů a je reaktivní a neklidná v jejich přítomnosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také