Virály

5. června 2019 16:00

redakce Prima Lajk

Manažerka odmítla zaměstnat černošku kvůli barvě pleti. Její odporná reakce znechutila internet

Neuvěřitelná situace nastala v bageterii Subway, když jedna ze zaměstnankyň chtěla dohodit práci svojí kamarádce. Nechala její životopis na stole nadřízené. Její reakce ji ale pořádně vytočila.

Jedna z pracovnic v bageterii chtěla dohodit práci také svojí kamarádce. Tak poradila sedmnáctileté Katelyn Simmons, aby přinesla životopis, a pak se uvidí. To také dívka udělala a životopis tam nechala. Když ale dala pracovnice a zároveň kamarádka Katelyn vědět manažerce prodejny, že tam je nový životopis, reakci se nestačila divit. „Nová uchazečka tu nechala životopis. Nechala jsem vám ho na stole,“ napsala na Facebook manažerce Monice. Ta se jí okamžitě zeptala, jak uchazečka vypadá.

„Je to černoška, má dlouhé vlasy. Je menší postavy,“ popsala pracovnice po pravdě svoji kamarádku. Manažerka Monika ale zareagovala velmi podivně. „Ne, děkuji. Takové lidi u nás na prodejně nechci, lol,“ napsala do konverzace. Napsala ještě „LOL“, aby dala najevo, že jí ta myšlenka opravdu pobavila. Jako kdyby to, že nechce zaměstnat černošku, byla naprostá samozřejmost. Kamarádce Katelyn ale ruply nervy a rozhodla se konverzaci sdílet veřejně na sociálních sítích. Prý o tom obvykle personál mlčí, ale tohle už bylo moc.

Katelyn řekla, že uvažovala o Subwayi jako o potenciální brigádě. Teď jí to ale úplně odradilo. Nechápe, jak mohla být odmítnutá jen na základě barvy kůže. Manažerku následně vyhodili.

Sdílejte článek

Přečtěte si také