Extrém

30. listopadu 2020 19:50

sarka.turcekova@gmail.com

Matka, která zabila svých 6 dětí, byla propuštěna v polovině trestu! Jak je to možné?

Maminka, která zabila svých šest dětí, byla propuštěna z vězení v polovině svého trestu. Lidé nesouhlasí s tím, aby po tomto otřesném zločinu byla za svobodě tak brzo.

Mairead Philpott (39) byla odsouzená k 17 letům vězení poté, co zabila svých šest dětí. Ale teď byla propuštěna v polovině svého trestu. Přední odborníci na prevenci kriminality tvrdí, že v tomto případě rozhodně nebylo dosaženo spravedlnosti. A prý je to absolutní výsměch britskému systému trestního soudnictví. Žena společně se svým manželem Mickem v roce 2012 zavraždia svých šest dětí krutým způsobem. Dům podpálili a všechny děti tam uhořely. Když teď má vražedkyně být osvobozená v polovině trestu, veřejnost s tím prostě nesouhlasí. Britský ministr vnitra však slíbil přezkoumání rozsudku, aby si oba vrahové odpykali dlouhé tresty, které si za svůj zločin zaslouží.

Plánovaný žhářský útok měl vypadat, že je naplánovaný tak, jako by jej sama vymyslela a připravila milenka Micka Philpotta Lisa Willis, která jejich dům se svými dětmi opustila. Rovněž doufali, že po požáru dostanou větší obecní dům. Když ale zapálili benzín v domě, tak už své děti nedokázali zachránit. Desetiletý Jade, devítiletý John, šestiletý Jesse, pětiletý Jayden a osmiletý Jack všichni zahynuli při požáru a 13letý Duwayne zemřel o několik dní později v nemocnici. Jejich rodiče uspořádali po zločinu zdánlivě emotivní tiskovou konferenci, na níž se slzami v očích prosili o pomoc veřejnost, aby jim pomohli dopátrat pachatele a přivést je před soud. Ve skutečnosti to ale byli oni, kdo požár založili.

Vlastní matka vražedkyně poté řekla, že svou dceru už nikdy nechce vidět. Dokonce i jí se zdá, že rozsudek není dostatečně dlouhý a po tom, co udělala, se svojí dcery zřekla. Po svém propuštění musí vražedkyně dodržovat zákaz vycházení od 19 do 7 hodin. V dočasném ubytování zůstane tři měsíce, než obdrží novou totožnost. Než dostane pomoc při hledání bydlení, dostane pomoc s poradenstvím a koučováním života. Pachatelé propuštění na základě licence prý čelí přísným podmínkám a mohou být vráceni do vězení, pokud je poruší.

Sdílejte článek
Štítky vražda vězení soud vražedkyně matka zabila svoje děti

Přečtěte si také