Virály

6. ledna 2020 11:43

sarka.turcekova@gmail.com

Matka málem oslepla kvůli nebezpečné hračce, kterou měla pro syna. Vážně tohle mělo být pro děti?

Žena chtěla jen koupit hračku pro svého syna, to ještě ale netušila, že díky tomu bude mít vážné zdravotní potíže a zůstanou jí jizvy.

Matka tří dětí koupila pro svého šestnáctiletého syna hračku. Nebyla to ale jenom ledajaká hračka, jak by si někdo mohl myslet, šlo o kouzelnickou hůlku z Ebay. Její syn totiž předváděl kouzelnickou show, takže se hůlka jevila jako vhodný dárek pro něj. A navíc, kdo by nenakupoval takové rekvizity na Ebay, kde jsou jenom za pár korun. Hůlka na Ebay byla dlouhá jen 5 centimetrů, ale po stisknutí tlačítka se měla roztáhnout až na 1,5 metru.

Jenomže když 44letá matka zmáčkla tlačítko, aby se hůlka roztáhla, spustilo to mechanismus, takže jí hůlka vystřelila do tváře neuvěřitelnou rychlostí, a to těsně nad oko. Kdyby to bylo jenom o pár centimetrů vedle, mohla jí hůlka lehce oslepit – stačilo se trefit do oka, kde by se hůlka „roztáhla“. Lékaři jí později řekli, že mohla nejen přijít o oko, ale ještě utrpět vážné poškození mozku silou takového úderu. Hůlka vystřelila takovou rychlostí, že nebylo možné nic udělat ani zareagovat.

Matka se cítí stále ještě nemocně a má závratě. Není se čemu divit, po ráně byla omámená několik hodin, navíc jí z čela teklo dost krve. Na čele jí zůstala ošklivá jizva. Ale i přesto je ráda, že to vyzkoušela dřív, že to dala do ruky synovi, který se s tím mohl vážně zranit místo ní. Ukázalo se, že v hůlce jsou kovové úlomky a olej, takže bude muset jít ještě na operaci, aby odstranili z rány všechno, co tam je. Pod ránou je totiž infekce a rána otéká… Jizva ale zůstane už navždy. Hračka, která byla určená původně pro děti, byla nahlášená. Ale je možné, že hned tak nezmizí, proto na to chtěla matka upozornit další rodiče.


Přečtěte si také