Virály

10. května 2021 20:26

sarka.turcekova@gmail.com

Matka nechala vybudovat už dva mosty, aby se její syn dostal včas do školy! Kolik jí to proboha stálo?

Někteří rodiče jsou zkrátka moc starostliví. To stejné by se dalo prohlásit o téhle matce, která nechala kvůli svému synovi dokonce zbudovat mosty.

Milující matka v čínské provincii Henan utratila více než milion juanů (v přepočtu asi přes 3 miliony korun) za to, že nechala postavit dvě kovové lávky, aby její syn mohl pohodlně docházet do školy. Myslela při tom však také na ostatní děti, aby mohly spolu s jejím synem bezpečně přecházet silnici směrem do budovy školy. Žena, identifikovaná pouze svým příjmením Meng, nedávno veřejně prohlásila, že silnice před školou jejího syna byla vždy přetížená, když se snažili rodiče své děti do školy přivést, anebo si je vyzvednout, protože blízko nebyl ani jediný semafor. Přechod přes silnici byl tak neuvěřitelně nebezpečný, a to jak pro studenty, tak pro učitele.

Dalším důvodem, proč utratila peníze za lávku z vlastní kapsy, bylo to, že se škola nacházela na nižší úrovni a tvořily se kolem ní louže, které se na silnici neustále tvořily a způsobovaly, že její syn vždy přišel domů s promáčenýma nohama. Obě lávky, z nichž jedna je téměř úplná a druhá ve fázi kladení základů, byly schváleny místním úřadem pro bydlení a rozvoj měst a venkova, ale jejich výstavba byla financována výhradně štědrou ženou. Ta řekla, že prý nikdy svému synovi neprozradila, že právě ona za nové lávky zaplatila, aby nebylo její dítě kvůli tomu šikanované ostatními dětmi.

Jen doufá, že její příspěvek pomůže udržet děti a pedagogy v bezpečí, a umožní dětem získat vzdělání. Prohlásila také, že peníze si s sebou nemůže vzít do hrobu, a že raději udělala něco, co pomůže mnoha dětem ke vzdělání. Příběhu se v Číně dostává velké pozornosti a většina uživatelů ženu chválí za její dobrosrdečný příspěvek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také