Virály

31. prosince 2019 13:45

sarka.turcekova@gmail.com

Matka sdílela fotku syna z nemocnice, kde skončil, protože si vzal extázi. Co strašného se mu stalo?

Když sdílela matka srdcervoucí fotku syna, nikomu hned nebylo jasné, o co jde. Ona tak však chtěla upozornit na nebezpečí užívání drog. Její syn si totiž dal extázi.

Taneční drogy nebo extáze jsou pro mladé velkým lákadlem a mají pocit, že když to taky nevyzkouší, budou trhat partu. Na to ale doplatil jeden mladý 16letý kluk, když si dal na párty pilulku extáze, aby něco zažil. Bohužel pro něj mu ale někdo dal pipulku extáze, která byla protkaná jedem na krysy, takže nebohý chlapec na tom byl hodně špatně. Jeho teplota se prudce zvýšila na 45 stupňů a on doslova bojoval o přežití. Lékaři stanovili jeho šanci na přežití na jedno procento! Ani nechtěli rodinu k chlapci pustit, protože na tom byl tak špatně.

Ten se na akci, kde si drogu dal, dostal k záchranářům a řekl jim, že se necítí dobře a že je diabetikem prvního typu a že si před 15 minutami vzal inzulín. Jenže toxikologické zprávy nekompromisně odhalily, že šlo o tabletu extáze, která byla ze 78 procent napuštěné jedem na krysy. Bylo mu špatně po 33 dní, až po 34 dnech konečně otevřel oči a nyní je částečně už zpět ve škole. Jeho šance na přežití však nebyly nadějné a měl velké štěstí, že se z toho vzpamatoval. Jeho matka se teď snaží o osvětu v oblasti drogové prevence.

Sdílejte článek

Přečtěte si také