Virály

14. března 2023 16:06

redakce Prima Lajk

Matka se opřela do trollů, co urážejí její dceru. Vážně pojmenovala dítě po drogách?

Matka brání volbu jména pro svou dceru.

Vybrat vhodné jméno pro své dítě je občas docela náročný úkol. Nejprve se na tom musíte shodnout se svým partnerem, pak musíte doufat, že se samotné jméno bude hodit ke tváři i pohlaví vašeho potomka, a nakonec – v případě, že jste zvolili něco ojedinělého – to chce mít jistotu, že ono jméno třeba neznamená v jiném jazyce nebo kontextu něco špatného. V opačném případě by totiž taky vaše dítě mohlo v dospívání dost trpět.

Své o tom koneckonců ví i jistá Tenille Bain, 33letá matka z Kanady, která se rozhodla svoji dcerku pojmenoval jako „Chree“ s výslovností anglického slova „Tree“. Kompletní jméno je Chree Mary Jane – a tady už možná vidíte ten problém. Přátelé a blízcí totiž Kanaďanku vzápětí upozornili na to, že jméno její dcery tak může mimo jiné odkazovat na přezdívku konopí neboli trávy.

Místo změny jména se ale Tenille rozhodla stát za svým rozhodnutím a výběr jména bránit. Lidé se prý bojí všech možných změn, neustále tak poslouchá, jak její dceru budou šikanovat ve škole nebo nedostane práci. Ona s tímto názorem ale nesouhlasí a věří, že svět se tou dobou posune a ono odvážné jméno nebude problém.

Sdílejte článek

Přečtěte si také