Virály

28. dubna 2020 14:31

sarka.turcekova@gmail.com

Matka zjistila, že 27letý syn není ve skutečnosti její! Jak na krutou pravdu přišla?

Matka chtěla svému umírajícímu synovi darovat játra, jenže se z testů dozvěděla, že to ve skutečnosti není její syn.

Tohle je jako příběh z nějaké noční můry. Žena v Číně, identifikovaná pouze jako paní Xu, chtěla svému synovi darovat vlastní orgány. Její 27letý syn Abin onemocněl a byla mu diagnostikovaná rakovina jater v konečném stadiu. Transplantace tak pro něj bylo jediné řešení. Proto jeho matka nabídla svou pomoc a předpokládala, že bude moci synovi játra darovat.

Po testech však lékaři bohužel zjistili převratnou věc, která jim změnila život. Krevní skupina matky neodpovídala krevní skupině jejího syna. Asi o týden později se spolu s manželem dozvěděli, že Abin ve skutečnosti není jejich biologické dítě. Žena rodila 15. června v roce 1992 v provincii Henan v Kaifengu, ale dozvěděla se, že Abin se ve skutečnosti jeden ze tří chlapců, kteří se ten den narodili.

Nějakým způsobem, zřejmě kvůli nedbalosti zaměstnanců, pak došlo k záměně dětí. A o tři dny později, kdy odcházeli z porodnice, si s sebou manželé odnesli špatné dítě. Jejich vlastního syna jménem Awu si odnesl jiný pár, který se také nedávno dozvěděl, že si odnesl dítě jiných rodičů… Od biologické matky Abina pak Xu zjistila, že je nositelkou hepatitidy B a že měl její syn dostat krátce po narození proti této nemoci vakcínu.

To ale nestalo a vakcínu nesprávně dostal Awu, který ji však nepotřeboval. Díky tomu však Abin začal zápasit v tak mladém věku s těžkou rakovinou. Celá situace se pak rozklíčovala a Awu nyní navštěvuje také své biologické rodiče. Není však jasné, jestli tuhle zprávu sdělili také umírajícímu Abinovi – nechtěli mu totiž způsobit zbytečné psychické vypětí…

Sdílejte článek

Přečtěte si také