Virály

30. července 2019 16:07

redakce Prima Lajk

Matku málem vyhodili, když chtěla pomoct postižené dceři se závoděním. Vážně na to má škola právo?

To je snad zlý sen. Matka se snažila pomoct svojí dceři zapojit se do závodění na Sportovním dni. Kvůli jejímu postižení by to sama nezvládla. Místo toho se dočkala vyhazovu.

Minulý rok prý nebyl vůbec žádný problém, aby se matka Lynn Harrison s šestiletou dcerou zúčastnila sportovních aktivit. Přestože je dcera hendikepovaná, pohyb jí prospívá a protože se nemůže úplně samostatně pohybovat, matka jí s aktivitami vždy pomáhala. Dcera se jinak pohybuje za pomocí vozíku. Matka se ji ale snaží co nejvíc zapojovat do všech činností, které dělají normální děti. Proto jí na závodění vyzvedla z invalidního vozíku a pomáhala jí užít si závodění po svém. Může totiž s oporou po malých krůččích chodit.

Když ale zkoušela dceři pomoct tentokrát, škola jí řekla, že to není možné kvůli bezpečnosti dětí. Proto se jich ptala, jak se má tedy dcera zapojit, když se zcela samostatně pohybovat nemůže… Jako možné řešení nabídli, že může dceru vézt na vozíku přes hřiště. Co dodat. To matka samozřejmě odmítla, protože mohla dceři pomoct chodit. Rodičům dalších dětí to přišlo od školy neuvěřitelně nechutné. Matka se neohlížela na to, co jí škola řekla a pomohla holčičce dojít až k cílové čáře. Všichni hlasitě tleskali a povzbuzovali ji.

„Myslím, že je to strašné. Kdybych tam nebyla, nechali by ji celý den sedět ve vozíku, smutnou, že se nemůže po celý den zúčastnit,“ dodala rozzuřená matka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také