Milovaný Sám doma se stal terčem kritiky mladé generace. Vážně ve filmu našli lidé obří chybu?
Našla generace Z obří chybu ve filmech Sám doma?
Vedlejší efekt toho, jak generace dnešních třicátníků a tím pádem lidí, kteří milují filmy Sám doma, dospívá, je že se mezitím bohužel objevily generace další. Ty dnes mají rovněž možnost zhlédnout „staré“ filmy jako Sám doma, jejich očima se ale jedná o úplně jiný zážitek – takový, který si údajně zaslouží kritiku, protože vůbec nedává smysl. Ano, přesně tohle teď zoomeři šíří na svých TikTocích a Snapchatech či kde to vlastně žijí.
Podle mladých (čti narozených koncem devadesátých let/počátkem nového milénia) totiž tkví problém v tom, že tvůrci založili celou zápletku obou filmů na tom, že se McCallisterovi nemohou domů dovolat. To by přitom snadno vyřešilo použití „mobilních telefonů“, které tou dobou již definitivně existovaly. A protože McCallisterovi se zdají jako docela bohatá rodina, nemělo by pro ně jejich vlastnění být problém.
Jak ovšem na Redditu, kde se tento problém řešil, správně poznamenali ostatní lidé, mobilní telefony v devadesátých letech byly podstatně odlišné od těch, co máme dnes. Nehledě na to, že by nejspíš nezvládly zahraniční hovor, a navíc nebyly zdaleka tak populární, jak si onen anonymní zoomer myslí. První pořádný mobil v Americe vyšel v roce 1990 – poté, co byl film již dotočen – a stál zhruba 3 tisíce dolarů, v přepočtu tedy zhruba 70 tisíc korun. Jinými slovy ne, mobily v Sám doma opravdu použity být nemohly, žádná díra ve scénáři není a ty filmy jsou perfektní.