Virály

13. října 2022 10:34

redakce Prima Lajk

Mladá generace se chce zbavit tohoto emotikonu, protože je pasivně agresivní. O jaký smajlík jde?

Mileniálové a generace Z nabádá všechny, aby přestali používat tento emotikon.

Používání emotikonů se stalo neodmyslitelnou součástí každodenního online dorozumívání. Bez smajlíků už si mnozí z nás jednoduše ani neumí představit normální konverzaci. Přesto se ve výběru nachází jeden emotikon, který obzvlášť mladým pije krev. Jedná se o smajlíka „palec nahoru“, který je pro mnohé mileniály a gen-Z pasivně agresivní.

Alespoň tak to vyplynulo z redditového vlákna. „Pro mladé lidi je emotikon se zdviženým palcem nahoru pasivně agresivní a sarkastický,“ napsal čtyřiadvacetiletý komentující s tím, že se s podobným emoji setkává zejména v práci. S takovou informací však byli šokováni zejména starší lidé, kteří poznamenali, že právě tento smajlík používají rádi na znamení souhlasu.

Podle všeho se jedná o generační rozdíl v komunikační kultuře, se kterým se mladší a starší generace potýká. Mezi další pasivně agresivní smajlíky poté patří i „mrkací emoji“, který dohání mnohé k šílenství a okamžitě ho berou jako útok. V pracovní komunikaci se proto raději doporučuje emotikony vůbec nepoužívat, aby nedocházelo ke zbytečným nedorozuměním.


Přečtěte si také