návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

MRAZIVÁ ZPRÁVA! Kdyby se pavouci spojili, snědli by celé lidstvo za pouhý rok. Co jim brání?

Pavouci se nezdají.
Vydáno: 19.12.2018
Pavouci vs. lidstvo 2
Autor: istock.com Pavouci vs. lidstvo 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mysleli jste si, že pavouci jsou v podstatě nevinná zvířátka, která dokud neměří půl metru a nemají chlupaté nohy, jsou naprosto neškodná? Pak vás teď musíme bohužel vyvést z omylu. Jak se totiž ukázalo, pavouci jsou docela hladové mršky.

Ročně jsou tyhle osminohé bestie schopny zkonzumovat mezi 400 až 800 miliony tun (!) vybrané kořisti. Schválně si představte, kolik much byste museli dát dohromady, aby vám to dalo pouhé kilo. Jo, pavouci se vážně nezdají. Podle biologů Martina Nyffelera a Klause Birkhofera sní pavouci dohromady víc masa než lidi. A co hůř, celková váha lidstva je zhruba 287 milionů tun – kdyby se tedy pavouci rozhodli, schramstli by nás ani ne za rok.

Co nás naštěstí chrání je fakt, že pavouci neloví v houfech, nevytváří masivní kolonie, a neloví lidi – ba naopak, lidé nemají většinou problém zabít pavouka. Za rohem sice číhají další tři, ale na ty časem taky přijde řada. Koneckonců, stačí si vzpomenout na ten případ, kdy jeden chlapík spálil celý byt jenom aby se zbavil zákeřného pavouka pod kobercem. Tenhle boj je náš!

Článek je zařazen v: pavouci , lidsto , lidstvo , biologie , příroda , hlad