Virály

18. srpna 2022 14:55

redakce Prima Lajk

Mrazivý příběh Češky, která inspirovala děsivý horor Sirotek! Co se jí v životě přihodilo?

Skutečný příběh české ženy, která inspirovala hororový film Sirotek.

Slavný horor Sirotek byl nepochybně jedním z nejmrazivějších filmů roku 2009 a tento týden jde do kin konečně taky jeho pokračování, které ale není tak úplně pokračováním, protože se odehrává před událostmi prvního filmu. Sirotek: První oběť tak odvypráví příběh, jak se malá Esther, které je ve skutečnosti 33let, stane sériovou vražedkyní.

Nicméně nejstrašidelnější věcí na celém filmu je fakt, že se postava Esther inspirovala skutečnou osobou. Co víc, skutečnou osobou z Česka! Její jméno je Barbora Škrlová a vy si ji nejspíš budete pamatovat díky kuřimské kauze, případu, kdy byla žena obviněna ze zneužívání a týrání dvou mladých chlapců, nejprve ale předstírala, že je 13letá dívka. Díky tomu se jí povedlo uprchnout nejprve do Dánska a později i do Norska, kde na sebe pro změnu vzala identitu 13letého chlapce.

Nakonec ji ale policie v roce 2007 dopadla a žena skončila po odsouzení na 5 let za mřížemi. Propuštěna byla až v roce 2012. Soud potrestal i jejího bratra Jana, který se rovněž podílel na zneužívání – dostal 7 let. Šéf podivné náboženské sekty – a zároveň otec Barbory s Janem – Josef Škrla, ovšem nikdy dopaden nebyl.

Sdílejte článek

Přečtěte si také