návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Muž čelí vážné infekci srdce poté, co si dloubal uvíznutý popcorn ze zubů. Na co si musíte dávat pozor?

Tenhle sympaťák musel podstoupit sedmihodinovou operaci, protože se mohl v místě vytrženého zubu nakazit potenciálně smrtelnou nemocí kvůli popcornu.
Vydáno: 07.01.2020
Muž málem zemřel kvůli popcornu v zubech 4
Autor: profimedia.cz Muž málem zemřel kvůli popcornu v zubech 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak se mu to povedlo? Hasič Adam vůbec netušil, jak k tomu přišel, nicméně povedlo se mu nakazit se endokarditidou, infekcí, která může být smrtelná. Tato infekce je způsobená choroboplodnými zárodky z jedné části těla, například z úst, a tyto pak putují krevním řečištěm a poškozují část srdce. Když se Adam snažil přijít na to, co mohlo způsobit infekci, jediné, na co si vzpomněl, bylo to, že se neustále šťoural v zubech, když mu tam uvízl kousek popcornu – on se ho pak snažil po 3 dny dostat pryč. Vyzkoušel řadu různých věcí, jak dostat jídlo ven – včetně kovového hřebíku, víčka na pero nebo kousku drátu.

Poté měl ještě bolesti zubů, ale nešel ještě k zubaři. O týden později se však v noci začal potit, bolela ho hlava, byl unavený a rychle mu bušilo srdce. Když Adam šel konečně k lékařům, řekli mu, že kdyby to neudělal, mohl být za tři dny mrtvý. Infekce totiž téměř „snědla“ srdeční chlopně. Kdyby šel včas k zubaři, nic z toho by se patrně nestalo. On si sám  zpočátku myslel, že to je obyčejná chřipka, na prstech se mu pak ale vyvinuly puchýře krve – Janewayova léze, vnější indikace infekční endokarditidy, což té doby netušil. Při operaci mu museli odstranit velkou infekční sraženinu z nohy, která se tam vytvořila. Následně musel dostat léky, které mu pomohly porazit infekci.

A to všechno jenom kvůli malému kousku popcornu. Ten už jíst nikdy nebude, to je jisté.

Článek je zařazen v: popcorn , operace , infekce z popcornu , zuby , popcorn v zubech