Virály

1. prosince 2019 14:13

sarka.turcekova@gmail.com

Muž dostal výpověď kvůli rasismu po této omylem napsané zprávě. Co příšerného poslal?

Už se vám někdy stalo, že jste napsali zprávu, odeslali jste ji a až poté si všimli, že vám autokorekt zkomolil slova? Tohoto muže to stálo místo.

28letý Ollie začal pracovat na plný úvazek jako Správce lidských služeb na univerzitě, jenže byl propuštěn jen čtyři dny poté. Povedlo se mu totiž nesprávně oslovit novou kolegyni v e-mailu. Omylem ji oslovil jako „Hash Brown“, což je název americké snídaně, která připomíná náš bramborák. Mladý muž si však ničeho nevšiml, dokud ho na to neupozornil nadřízený.

Ollie odpověděl, že mu oslovení opravila aplikace Outlook automaticky, takže za nic nemůže. Navíc se s ženou, které byl mail určený, vůbec nesetkal, takže neměl důvod ji jakkoliv zesměšňovat. Nadřízený se tomu ještě zasmál a řekl mu, aby byl v budoucnu opatrnější. Tím si Ollie myslel, že to skončilo. Jenže o pár hodin později byl povolán k disciplinárnímu řízení, kde mu řekli, že probíhá vyšetřování hrubého pochybení s tím, že e-mail je považovaný za rasový incident.

Později toho dne byl propuštěný, protože vysokoškolští učitelé nebyli schopní zopakovat stejnou situace s autokorektem, která se přihodila jemu. Ollie pak ještě řekl, že „hash brown“ není dokonce ani rasistický pojem, v překladu je to totiž i název pokrmu, který je možné si dát na snídani (něco jako bramborák). Situace je podle něj divná a přijde mu neuvěřitelné obvinit ho z toho, že to udělal úmyslně… „Nazvat někoho bramborákem není rasistické.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také