Virály

2. prosince 2019 14:05

sarka.turcekova@gmail.com

Muž má zakázáno chovat další mazlíčky poté, co psovi ustřihl uši! Proč tuhle hnusnou věc udělal?

Je šílené, co všechno lidi nenapadne udělat s domácími mazlíky. Někteří nechávají kočkám odstranit drápky, tenhle chlápek to přehnal a nechal psovi ustřihnout uši.

Majitele amerického buldoka, 35letého Simona, nenapadlo nic lepšího, než aby mu počátkem roku 2019 nechal uříznout uši, a to nezákonným postupem známým jako „oříznutí“. Vymlouval se na to, že chtěl, aby jeho pes lépe viděl na svět. To je ale samozřejmě hloupost. Poté, co to zjistila policie, mu buldoka okamžitě odebrala, umístila ho do náhradní péče a jeho majitel má nyní na dalších sedm let zákaz chování domácích mazlíčků. Odmítl prozradit policistům, který veterinář to udělal. Každopádně ten po uříznutí uší nasadil psovi léky proti bolesti a antibiotika.

Odřezávání uší psovi je však zcela zbytečný proces, který není pro psa žádným způsobem prospěšný, ve skutečnosti naopak může ohrozit jeho zdraví, řekla inspektorka. Ořezávání uší domácím mazlíčkům získává na popularitě hlavně díky sociálním sítím a díky kultuře, kdy vidí lidé v reklamách celebrity s býky. Kromě toho, že Simon nesmí chovat další mazlíčky sedm let, dostal ještě 3 měsíce vězení, které byly nakonec prodlouženy na 18 měsíců. K tomu ještě musí odpracovat neplacených 200 hodin v komunitě a k tomu zaplatit náklady 17 tisíc a přípatek za oběť 3400 tisíc.


Přečtěte si také