Virály

21. března 2023 14:22

redakce Prima Lajk

Muž odhalil uprostřed ulice své největší tajemství. Ostatní lidi to donutilo k zamyšlení

Jak málo stačí, aby se lidé zamysleli nad skutečnými problémy.

Duševní zdraví je i v dnešní době stále něco, o čem se dost nemluví. Spousta lidí je zkrátka nepovažuje za tak důležité, přitom duševní zdraví ovlivňuje prakticky vše, co děláme. Od způsobu, jakým komunikujeme s okolím, přes pracovní výkony až po vztahy. Čas od času se ale naštěstí najdou lidé, kteří zvládnou ostatní přinutit se nad tímto tématem více zamyslet. Podařilo se to před časem i jistému Benu Ogdenovi, který si doprostřed náhodné ulice v britském Leedsu stoupl s transparentem, na který napsal své největší tajemství. Že občas trpí depresemi.

Nebylo to nicméně jenom o něm. Ben totiž své problémy řešil například i tím, že docházel k profesionálnímu terapeutovi – něco, co je i v současnosti docela velké stigma. Ben se totiž primárně rozhodl pomoct ostatním, proto ve svém pokusu upozornit na duševní zdraví vybídl ostatní, aby si s ním přišli promluvit, klidně se jenom svěřit, uvědomit si, že v tom nejsou sami, zkrátka najít oporu. Protože někdy stačí i tak málo jako vědomí, že si ostatní procházejí něčím podobným.

Každopádně to pro Bena a jeho kamaráda, který mu s projektem tehdy pomáhal, byl velký úspěch. Jejich činu si všimla i média, a brzy tak Ben mohl o duševním zdraví mluvit i pro server BBC. Problematika duševního zdraví samozřejmě nezmizela a lidé s tím bojují a budou bojovat i nadále, podobné akty ale ukazují, že pomáhat může v tomhle směru každý z nás.


Přečtěte si také