Virály

17. ledna 2023 14:43

redakce Prima Lajk

Muž přežil 438 dní na moři díky myšlenkám na sex a jídlo. Co přesně si představoval?

Neuvěřitelný příběh, který má šťastný konec.

Mexičan José Salvador Alvarenga v roce 2012 vyrazil rybařit tak, jako to dělal už léta. Z normálního dne na moři se však stal přes rok dlouhý boj o přežití. Tehdy mu bylo 33 let a s sebou měl jako doprovod teprve 22letého nezkušeného kolegu Ezequiela Córdoba. Během jejich plavby je překvapila bouře, oni se však přesto rozhodli pokračovat, což se později ukázalo jako velmi špatný nápad.

Na moři kvůli tomu José strávil dlouhých 438 dní, během kterých doslova každý den unikal smrti o vlásek. Spolu se svým kolegou sbírali z moře odpadky, většinou se jednalo o plastové láhve, do kterých pak během deště sbírali vodu. Živili se želvami, menšími žraloky či ptáky, které se jim podařilo během plavby ulovit. Další, poněkud kuriózní věcí, která je držela při životě, byly představy. José přiznal, že během toho myslel na sex a jídlo. Reportérovi Jonathanu Franklinovi po svém návratu vyprávěl podrobnosti.

„Když viděli letadlo, představovali si, co v něm asi lidi zrovna jedí. Vytvořili si v hlavách úžasné hostiny. Alvarenga si představoval, že jde po pláži a vidí dívku, se kterou vždycky flirtoval. Byla to alternativní realita, která ho držela při životě,“ popisoval novinář ve své knize 438 dní. „Řekl mi, že nejlepší jídla jeho života byla ta imaginární, která si představoval na moři. A že nejlepší sex, který kdy měl, byl ten imaginární,“ vyprávěl Jonathan. Ezequiel bohužel zemřel po 10 týdnech na moři. Kvůli otrávenému ptákovi, kterého viděl, se bál jíst a zemřel na vyčerpání a podvýživu. Alvarenga byl nakonec nalezen na Marshallových ostrovech, tedy 10 782 km daleko od místa, ze kterého vyrazil.


Přečtěte si také