Virály

8. července 2020 17:56

sarka.turcekova@gmail.com

Muž s jednou rukou přeplul moře, aby stihl svatbu své dcery! Kolik dní mu to zabralo?

Tenhle chlápek dokázal přeplout na moři úsek přes 6500 kilometrů jenom s jednou rukou. A to všechno proto, aby stihl svatbu své dcery.

Když vypukla pandemie, tak se nacházel Garry Crothers na ostrově Svatý Martin v Karibiku. Jenže kvůli pandemii koronaviru zrušili všechny lety, a tak se nemohl dostat včas domů. Proto vzal svou jachtu Kind of Blue a přeplavil se pomocí ní až do Londonderry v Severním Irsku. Zvládnul to úplně sám, a to i přesto, že mu už v roce 2018 museli lékaři amputovat ruku. Měl ale silnou motivaci, protože chtěl stihnout svatbu své dcery – tam se chtěl dostat za každou cenu.

Za 37 dní se mu skutečně podařilo urazit na 6500 kilometrů jen na jachtě. Do té doby jeho nejdelší platba trvala pouhých 7 dní, takže si pořádně máknul. Musel se dostat až na hranu svých sil, aby to dokázal zvládnout, ale motivací mu bylo vidět důležitý moment v životě své dcery, a odvést ji k oltáři... Mohl po cestě sice zastavit už v Azorách, ale byl odhodlaný pokračovat dál. Řekl, že většinu času při plavbě se věnoval její údržbě, nebo poslouchal bedlivě předpověď počasí, aby ho na cestě nepřekvapila zuřivá bouře.

Sdílejte článek

Přečtěte si také